Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Τρέχουσα ώρα

Επισκεψιμότητα

144215
Σήμερα
Χθές
Αυτή την εβδομάδα
Αυτόν τον μήνα
Συνολικά
17
20
17
633
144215

Με χαρά ανακοινώνουμε στους πρωτοετείς σπουδαστές μας πως την Τετάρτη 11 Οκτωβρίου και ώρα 17.00 θα γίνει η ενημέρωση των σπουδαστών από το Διευθυντή (στο προάυλιο του 1ου Γυμνασίου) σχετικά με τη φοίτηση στο ΔΙΕΚ Μεγάρων και εν συνεχεία θα ξεκινήσουν μαθήματα, θα μοιραστούν οι ενημερωτικοί φάκελοι στον καθένα και βεβαιώσεις φοίτησης, γνωριμία με τους εκπαιδευτές και στα τμήματα Μηχανοτρονικής, Αισθητικής, Φυσικοθεραπείας, Chef και Κομμωτικής θα καταγραφούν τα μεγέθη για τις φόρμες εργασίας σας.

Εκτάκτως αυτην την πρώτη ημέρα (11 Οκτωβρίου), το πρόγραμμα θα γίνει μόνον 17.00 - 20.00, προκειμένου να διερευνήσουμε πόσοι σπουδαστές μετακινούνται με ΚΤΕΛ και πόσοι με Προαστιακό. Για τον λόγο αυτό ιδιωτικό πούλμαν θα περιμένει τους σπουδαστές (πρωτοετείς και δευτεροετείς) στο σταθμό προαστιακού "Μέγαρα" ώρα 16.45 για να τους μεταφέρει στο ΙΕΚ και να γινει καταμέτρηση (και για όσους έρχονται απο Αθήνα και για όσους έρχονται απο Κορινθία) Στις 20.00 το ίδιο πούλμαν θα τους γυρίσει στον προαστιακό.

Σημειωτέον ότι στη διαδικασία ενημέρωσης καλούνται να συμμετάσχουν και οι σπουδαστές Μηχανοτρονικής Γ εξαμήνου (δευτεροετείς), οι οποίο ενεγράφησαν φέτος στο ΙΕΚ μας με εγκεκριμένη κατάταξη απο ΕΠΑΛ.

Επίσης, ανακοινώνουμε ότι λόγω καθυστέρησης στην κάλυψη εκπαιδευτών: (α) το τμήμα Στελεχών Ασφαλείας Γ εξαμήνου θα ξεκινήσει τελικά μάθημα την Τρίτη 17/10, (β) το τμήμα των Chefs αυτήν την Πέμπτη 12/10 δεν θα κάνει μάθημα. Επίσης, (γ) το τμήμα βοηθών Παιδαγωγών Πρώιμης παιδικής ηλικίας (βοηθών Βρεφονηπιοκόμων), ελλείψει εκπαιδευτή Μουσικής, αυτήν την Τετάρτη 11/10 δεν θα ξεκινήσει μάθημα στις 15.35, αλλά στις 16.50.

Όλα τα υπόλοιπα τμήματα δευτεροετών κανονικά σύμφωνα με το αναρτημένο πρόγραμμα και την πρότερη ανακοίνωσή μας, ενώ οι πρωτοετείς θα τα δείτε όλα αναλυτικά στο φάκελο που θα παραλάβετε την Τετάρτρη 11.10 στην ενημέρωση απο το Διευθυντή.

Το πρόγραμμα του κάθε τμήματος επικαιροποιείται συνεχώς με τα ονόματα των εκπαιδευτών και τα νούμερα των αιθουσών και το καθένα μόλις ολοκληρωθεί θα αναρτάται εκ νέου (συνεχής ενημέρωση).

Παρακαλούμε τσεκάρετε συχνά τις αναρτήσεις μας στο διαδίκτυο, καθώς με 320 σπουδαστές ειναι αδύνατο να επικοινούμε με τον καθένα ξεχωριστά και ό,τι έκτακτο αναρτάται πάσει θυσία στη σελίδα μας άμεσα προς ενημέρωση όλων.

Λόγω της εκλογικής διαδικασίας, σήμερα 9 Οκτωβρίου, την Παρασκευή 13 Οκτωβρίου και τη Δευτέρα 16 Οκτωβρίου η γραμματεία μας παραμένει κλειστή (επικοινωνία μόνο με μεηλ ή messenger) και φυσικά τις τρείς συγκεκριμένες αυτές ημέρες δε θα γίνει ούτε μάθημα.

Ι.Ε.Κ. Μεγάρων
Μουσείου 1
Τ.Κ. 191 00
Τηλ: 22960 - 81360 , 22960 - 83360
Fax: 22960 - 83360
email: grammateia@iek-megar.att.sch.gr

Copyright © 2024 High School Rights Reserved.