Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Τρέχουσα ώρα

Επισκεψιμότητα

144228
Σήμερα
Χθές
Αυτή την εβδομάδα
Αυτόν τον μήνα
Συνολικά
30
20
30
646
144228

Ενημερώνουμε τους υποψήφιους που έκαναν δήλωση ενδιαφέροντος για τις 10 ειδικότητές μας στην πλατφόρμα diek.it.minedu.gov.gr , πως η πλατφόρμα έκλεισε σήμερα 12/9 και ώρα 15.00 και ήδη από τώρα ο/η κάθε υποψήφιος/α να μπορεί με τον κωδικό του (τσεκάρετε το μεηλ σας την ημέρα που κάνατε δήλωση) να μπεί και να δει πρωτοκολλημένη την αίτησή του.
Σας προτείνουμε να την αποθηκεύσετε και να την εκτυπώσετε. Σύντομα (το πολύ ως την Παρασκευή) θα έχουν εκδοθεί τα αποτελέσματα επιλογής και θα μπορείτε πάλι με τον κωδικό σας να τα δείτε.
Εμείς τους επιτυχόντες μας θα τους ειδοποιήσουμε και με μεηλ και με sms για τη διαδικασία.
Αν τυχόν ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος, μην ανησυχείτε, θα δεχθούμε και επιλαχόντες.
Το Δ.ΙΕΚ Μεγάρων θα προσπαθήσει να δεχθεί όλους τους υποψηφίους.
Όσοι δεν πρόλαβαν να κάνουν ηλεκτρονικά τη δήλωση, καλέστε μας στο 2296083360 και αφήστε μας στοιχεία επικοινωνίας σας για να διερευνήσουμε με το Υπουργείο τί μπορούμε να κάνουμε και για εσάς.
Τέλος, υπενθυμίζουμε πως οι απόφοιτοι ΕΠΑΛ των ειδικοτήτων: (α) αισθητικής, (β) οχημάτων, (γ) συστημάτων εφοδιασμού, (δ) βρεφονηπιοκόμοι, (ε) Τροφίμων και ποτών, (στ) επιχειρηματικής γεωργίας, (ζ) φυτικής παραγωγής και (η) βοηθοί φαρμακείου, μπορούν να αιτηθούν την κατάταξή τους απευθείας στο δεύτερο έτος σπουδών ΙΕΚ, αλλά κάντε αίτηση δια ζώσης στο ΙΕΚ πριν την Παρασκευή 15/9 με ταυτότητα, βεβαίωση ΑΜΚΑ, απολυτήριο ΚΑΙ πτυχίο ειδικότητας.

Ι.Ε.Κ. Μεγάρων
Μουσείου 1
Τ.Κ. 191 00
Τηλ: 22960 - 81360 , 22960 - 83360
Fax: 22960 - 83360
email: grammateia@iek-megar.att.sch.gr

Copyright © 2024 High School Rights Reserved.